Zalety i wady porównywarki OC

Wielu kierowców zastanawia się, w jaki sposób kupić najtańsze ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Trzeba pamiętać, że tego rodzaju polisa jest obligatoryjna dla każdego kierowcy w Polsce, a dodatkowo jej zakres jest regulowany przez przepisy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Dlatego właściciele aut skupiają się na możliwości wykupienia jak najtańszego ubezpieczenia, a w mniejszym stopniu zastanawiają się nad wyborem konkretnej firmy.

Rozbudowana porównywarka OC

W dobraniu najlepszej polisy OC do swoich potrzeb pomagają nowoczesne narzędzia udostępniane w Internecie. Można korzystać z kalkulatorów ubezpieczeń, które są dostępne na różnych stronach firm ubezpieczeniowych. Niestety prezentują one produkty dostępne tylko w jednym towarzystwie, dlatego za pomocą kalkulatora nie uzyskamy szerszego obrazu rynku ubezpieczeń. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z innego narzędzia online, jakim jest porównywarka OC. Za jej pomocą można sprawdzić parametry polis dostępnych w wielu firmach, a także w wygodny sposób zawrzeć umowę ubezpieczenia.

Wiele ofert w jednym miejscu

Porównywarka OC ma wiele zalet, dlatego korzysta z niej coraz większa grupa kierowców. W jednym miejscu zebrane są parametry ubezpieczeń oferowanych przez firmy takie jak Aviva, Compensa czy Link4. Na jednej stronie można porównać ceny składek ubezpieczeniowych, jak również uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat sposobu zawarcia umowy i zgłaszania szkód komunikacyjnych. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty konkretnej firmy, umowę można zawrzeć z poziomu porównywarki. W tym celu trzeba podać informacje na temat swojego samochodu, jak również swojej historii ubezpieczeniowej. W szczególności ważna jest marka pojazdu, rok produkcji, pojemność silnika, a także wiek kierowcy i ilość zgłoszonych szkód w ostatnich latach. Porównywarka OC nie wymaga korzystania z indywidualnych stron internetowych firm ubezpieczeniowych i wszystkie ważne czynności można wykonać za pomocą kilku kliknięć.

Korzyści i ograniczenia

Porównywarka OC ma również pewne wady. Można do nich zaliczyć konieczność podania szczegółowych danych o sobie i swoim pojeździe, nawet jeśli nie zdecydujemy się na wykupienie polisy. Oferta jest prezentowana porównywarce w oszczędny sposób, dlatego w wielu przypadkach zapoznanie się z dokładną ofertą towarzystwa ubezpieczeniowego wymaga otwierania nowego okna w przeglądarce internetowej. W zamian uzyskujemy jednak możliwość zakupu ubezpieczenia w korzystniejszej cenie, niż można to zrobić w tradycyjny sposób. Dodatkowo można korzystać z kuponów rabatowych, co powoduje, że porównywarka OC staje się jednym z najważniejszych narzędzi służących kierowcom w Polsce.